Kineziotaping

Kineziotaping vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Zkoumáním nalepováním pružných pásek na kůži zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak přetížený svalový a kosterní systém je odlehčen. Dochází k normalizaci svalového napětí a zároveň ke zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu. Důslednou aplikací tejpů vytvořil techniku použitelnou nejen pro sportovce, ale také pro doléčení úrazů, regeneraci a rehabilitační činnost.


Nalepováním elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži se pokožka zvlní a tím je umožněn zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.


Uplatnění kineziotapingu:
- při bolestech páteře
- při sportu
- prodlužuje účinky masáží
- vyrovnává nesprávné držení těla
- stabilizuje uvolněné blokády
- aktivuje ozdravné procesy
- zlepšuje průtok krve a lymfy
- po úrazech, při rekonvalescenci a rehabilitaci


Kontraindikace
Alergické reakce na tejp, nezhojené jizvy, varixy, poranění kůže, vystouplá mateřská znaménka, bradavice či jiné útvary na pokožce, které by mohl tejp poranit. Dále kožní problémy jako lupénka, exémy, plísně atd.


S čím pracuji?
V rámci této techniky používám pružnou pásku TEMTEX od jihokorejské společnosti TOWATEK. TEMTEX je původní originální tape od Dr.Kenzo Kase kde nosným materiálem je 100 % bavlna a má jedinečnou adhezi, prodyšnost, voděodolnost, ale hlavně 150-160 % elasticitu, díky níž nemá ve světě kinesio tejpingu konkurenci.

Ceníky za detoxikace organismu

VYŠETŘENÍ: 100,- Kč
KINEZIOTAPING: 2,- Kč/ 1cm kinesiotapu

CENA VŽDY KONZULTOVÁNA PŘED APLIKACÍ TEJPU


2016 © Copyright by Regenerace organismu, All rights reserved. Developed by www.WML.cz      Úvod | O mně | Detoxikace | Rehabilitace a masáže | Kineziotaping | Zkušenosti | Kontakty